
Полотно неткане
Неткане полотно - бавовняна стрічка, яка виготовляється без використання традиційних ткацьких методів, а шляхом розкочування різного виду сировини рівним шаром і його прошивкою зигзагом. Завдяки такій будові таке полотнище має велику гігроскопічність і теплозахисні властивості. Маючи такі параметри, нетканка має великий спектр застосування.
ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕТКАНОГО ПОЛОТНА
Дана тканина випускається по ГОСТу і дотримується всіх технологічних умов. Таку тканину роблять із нитки капрону, пряжі, бавовняних залишків і волокна. Отримана готова тканина має поверхневою щільністю. Досить жорстка, тому знос її низький. Колір нетканкі варіюється від білого до сірого, в залежності від того, яке було використано основну сировину. Чим більше зиґзаґоподібних рядків в полотнище, тим якість матеріалу вище. Чим частіше рядок, тим вважається міцніше буде полотно. Така тканина може служити дуже довго. Відповідно до Держстандарту було встановлено, що найкраща рядок становить 2,5 - 5 міліметрів.
ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕТКАНОГО ПОЛОТНА
Не дивлячись на те, що тканина досить щільна, до одним з основних властивостей є її м'якість, крім цього вона не залишає ворсу. Використовуючи тільки хб-матеріали, вона відноситься до класу натуральних тканин. До інших позитивних характеристика можна віднести: довговічність, низька теплопровідність, зносостійкість, велика поглощаемость пилу, гігроскопічність, сильна усадка.
Завдяки високим експлуатаційними властивостями, тканина є однією з найкращих і доступних на ринку матеріалів для промислового виробництва і різних господарських потреб.
Так, в побуті господині найчастіше її використовують для вологого і сухого прибирання: вона підходить для миття підлог, стекол, посуду, полірування різних поверхонь, витирання меблів від пилу. Добре підходить така нетканка для протирання різного роду деталей і інструментів, тому її люблять купувати в швейному і меблевій справі.
Залежно від способу скріплення нетканих компонентів розрізняють три види нетканого полотна:
- хімічний (клейовий спосіб). Полотно формується завдяки склейці тканинах компонентів особливим розчином, яке скріплює його.
- термічний. При такому способі кріплення використовують термопластичні властивості компонентів. Таким чином, бавовняні волокна скріплюються за допомогою розплавлених синтетичних волокон, які спеціально додані до бавовняних ниткам.
- механічний. Тканинні компоненти з'єднується за допомогою голки, в'язання і гідроструменевого способом.